top of page

המדריך לקבלת החזר על טיפולים מחברות הביטוח

איך אפשר לקבל החזר מחברות הביטוח על טיפולים ברפואה משלימה.

מוגש כשירות לציבור הרחב ולקהל לקוחותיי בהווה ובעתיד.


*גילוי נאות* - אני לא מרוויח שום דבר מאף חברת ביטוח, ולא ממליץ על אף חברה ספציפית.

אני משתף את המידע המסתורי הזה כי הוא יכול לחסוך הרבה כסף למי שמקבל טיפולי רפואה משלימה באופן קבוע, ויכול להיות הדבר שיאפשר לך לקבל טיפולים איכותיים ממטפלים פרטיים בעלות מסובסדת מאוד.

כתבתי את המאמר לאחר שקיבלתי בעצמי החזרים מחברת הביטוח. אין בדבריי תחליף להתייעצות עם סוכן.ת ביטוח.


השורה התחתונה - אני מאוד ממליץ על ביטוח בריאות פרטי לכל מי שמקבל טיפולים באופן קבוע (אפילו פעם בחודש-חודשיים).


רקע והסבר עקרוני:

במדינת ישראל יש חוק בריאות חובה. כלומר לכל אזרח יש קופת חולים, וביטוח לאומי שאנחנו מפרישים אוטומטית כשכירים, או אקטיבית כעצמאים. הקופה מכסה באופן מלא או חלקי טיפולים רפואיים בסיסיים ומורחבים, אך הכיסוי הינו חלקי ולדעתי כדאי מאוד להוסיף עליו ביטוח בריאות מחברות הביטוח באמצעות סוכן.

לכל קופות החולים ישנן מרפאות בהן ניתנים טיפולי רפואה משלימה בעלות מסובסדת. אישית - לא הייתי רוצה לקבל שם טיפול כי המטפלים עובדים בתנאים ובשכר לא הולמים ועם מעט מדי הפסקות, ובעלות דומה אפשר לקבל טיפולים בקליניקה פרטית על ידי החזר מביטוח הבריאות, תיכף נגיע לשם.

ישנם ברי מזל שמבוטחים בביטוח בריאות משלים דרך מקום העבודה שלהם (משרות במגזר הציבורי לדוגמא) או ממקומות אחרים (הסכמים של קיבוצים לדוגמא). בשורה התחתונה, כל אחד יכול לרכוש ביטוח בריאות.


ביטוח בריאות פרטי וקבלת ההחזר

מה צריך לעשות שלב אחר שלב?


  1. לוודא שיש לכם ביטוח בריאות פרטי.

  2. לוודא שבביטוח מופיע סעיף "כתב רפואה משלימה", ואם אין - לבקש מסוכן הביטוח להוסיף.

  3. בחלק מהפוליסות צריך לבקש הפניה מרופא המשפחה לרפואה משלימה.

  4. לשמור קבלות/חשבוניות על טיפולים בתוספת צילום של תעודת ההסמכה הרלוונטית של המטפל.ת.

  5. להגיש טופס תביעה באתר בצירוף כל המסמכים.

  6. לוודא שכספי ההחזר על הטיפולים אכן נכנסו לחשבון בזמן המובטח.


לא כל פוליסה מזכה בהחזרים על טיפולי רפואה משלימה.

צריך לוודא שקיים בפוליסה "כתב רפואה משלימה", ואם לא קיים אחד כזה אפשר לבקש להוסיף (תוספת בסדר גודל של 20 שקלים בחודש).

בביטוח פרטי יש תקופת אכשרה, תקופת וותק שצריך לצבור, של כ-3 חודשים מרגע התחלת הביטוח עד שאפשר לנצל אותו.

בחלק מהפוליסות יש צורך גם בהפניה לרפואה משלימה מרופא המשפחה. לא שמעתי על רופאים שהתנגדו או שסירבו להמליץ על רפואה משלימה. רוב המטפלים והמטפלות עובדים עם מערכות ממוחשבות ושולחים קבלה דיגיטלית ישירות למייל. אם המטפל מוציא קבלה ידנית, אפשר לצלם אותה ולהעלות אותה למחשב.


החיסכון הכספי:

מה שאפשר לקבל מהביטוח לרוב, זה זיכוי של 50% מעלות הטיפול עד לגובה של 300 שקלים לטיפול בודד, למכסה של 12 או 20 טיפולים בשנה (מחודש תחילת הביטוח).

כלומר, על טיפול שעלותו 350 מקבלים מקסימום 150 שקלים, ועל טיפול של 280 (כמו אצלי) לדוגמא מקבלים 140 שקלים. כמובן שהפרטים תלויים בפוליסה שלכם ובהסכם עם חברת הביטוח.

יש פוליסות ישנות שבהן מקבלים אפילו תנאים עוד יותר טובים. אני מכיר פוליסות שבהן אנשים מקבלים 70% החזר על הטיפולים, אבל לרוב אלו פוליסות ישנות שנשמרו בהן התנאים ההתחלתיים, ולא פוליסות חדשות שמוכרים היום.

בכל מקרה, ביטוח בריאות פרטי משתלם לכם!

החזר של טיפול אחד בחודש, כבר מכסה את עלות כל הביטוח שמכסה הרבה יותר מאשר רק רפואה משלימה.

בפוליסה שלי ניתן לממש החזרים של 50% עד גובה של 300 שקלים לטיפול עד 20 טיפולים בשנה, כלומר חסכון של 3000 שקלים בשנה, כשהעלות השנתית של הביטוח היא כ-1250 ש"ח בשנה.


נקודות קריטיות וסיכום:

ביטוחי בריאות פרטיים מכסים מקרי חירום של צורך בניתוחים מיוחדים (בארץ ובחו"ל) ואפשרות להשתמש בשירותי רפואה פרטית בעלות חודשית נמוכה יחסית. לעניות דעתי רק זה מצדיק את קיום הביטוח. תוספת של כתב רפואה משלימה לביטוח קיים, מחזירה את עצמה החל מ-3 טיפולים בשנה, ומכסה את עלות הביטוח כולו למי שיקבל 10 טיפולים בשנה.

אכן ישנה התעסקות בירוקרטית קלה, אבל אם אני מסוגל - כולם מסוגלים. שווה להשקיע בזה את הזמן ולהתעקש כי זה בפועל דורש פחות זמן ממה שחושבים שייקח וזה חוסך סכום יפה מאוד.

כדאי להתייעץ עם סוכן הביטוח שלכם ולבדוק שהפוליסה אכן מכסה "עיסוי רפואי", "שיאצו", "רפלקסולוגיה", "רפואה סינית", "יעוץ נטורופתי" וכן הלאה לפי הטיפולים שאתם מבקשים בגינם החזר.

הדרך הכי טובה לדעת אם תוכלו לקבל החזר על הטיפולים שלכם היא לשאול את המטפל.ת שלכם אם יש להם מטופלים שמקבלים החזר על הטיפולים שלהם, ולשאול את סוכן.ת הביטוח שלכם אם זה מכוסה (התגברו על אי הנעימות! סוכנים קיימים בדיוק בשביל לבדוק את הדברים האלו).


המדינה שלנו התברכה במטפלים ומטפלות נהדרים, ביטוחי בריאות פרטיים מאפשרים לקבל טיפולים איכותיים ביותר במחיר מסובסד.

אני אומר לכל המטופלים שלי שאם יש להם ביטוח בריאות פרטי, הם יכולים לקבל החזרים על הטיפולים אצלי.


נ.ב.

חברות הביטוח ינסו להציע לכם ללכת לטיפול אצל אחד מהמטפלים ברשימת ההסדר שלהם. זה אכן יצא לכם יותר זול ופחות בירוקרטיה. הקאץ' הוא שהרשימה מצומצמת וסביר שלא שתמצאו את מה או מי שחיפשתם ברשימת ההסדר. לעומת ההחזרים שתקבלו על כל מטפל.ת שיש להם תעודת הסמכה (כלומר 99 אחוז מהמטפלים). גם כאן, כמו בטיפולים המסובסדים על ידי קופות החולים, התנאים עבור המטפלים לא מיטביים, וכמטפל אני ממליץ לא לשתף עם זה פעולה, מה גם שההבדל בתשלום הסופי לאחר ההחזר אינו משמעותי.


Comments


bottom of page